Bieżnia z masażerem

8 grudnia 2020

Wiele osób uważa, że bieganie po ulicy jest bardziej efektywniejsze i ... trudniejsze. Z jednej strony twoje ciało jest szczęśliwe - otrzymuje naturalny ładunek tlenowy, płuca są wypełnione odpowiednim tlenem, zwłaszcza jeśli nie mieszkasz w kamiennej dżungli, ale obok rzeki, kwitnących łąk i pól. Jednak nie każdy z nas może pozwolić sobie na taki komfort. Dla większości mieszkańców miast wymyślono zatem bieżnie z masażerem.

 

Zalety bieżni

 

Przede wszystkim podczas treningu pracują różne grupy mięśni (nogi są szczególnie napięte). Uaktywnia się praca układu sercowo-naczyniowego i oddechowego, co oznacza, że serce otrzymuje odpowiednie obciążenie. Oprócz tego pozwala na:

• Walkę z nadwagą

• Zmniejszenie cellulitu

• Zachowanie sprawność i aktywności fizycznej

• Zwiększenie odporności

Rozpoczynając dzień bieganiem, budzisz swoje ciało i mózg, rozgrzewasz i rozciągasz mięśnie i stawy. Przyspieszasz metabolizm, nabierasz energii. Bieganie to twój najlepszy przyjaciel. Bieżnia pomaga szybko i trwale budować tę przyjaźń. Jeśli jesteś zdeterminowany, aby być sprawnym i zdrowym, kup bieżnię do domu. Najważniejszym plusem bieżni jest system amortyzacji co prawie 2-krotnie tłumi obciążenie udarowe. Takiego komfortu nie osiągniesz, biegając po ulicy nawet w specjalnych butach. W 90% przypadków w mieście będziesz musiał biec po asfalcie. W przypadku osób nieprzeszkolonych lub osób z poważnymi problemami z nadwagą, istotne jest, aby zmniejszyć ryzyko obrażeń. Układy amortyzacji są różnie rozmieszczone w torach o różnych kategoriach cenowych. Różnią się liczbą, grubością i kształtem elastomerów (gumowych tulei), grubością płyty rezonansowej oraz obecnością dodatkowych „pomocników”: gumy piankowej, sprężyn, wkładek żelowych. W połączeniu z odpowiednią techniką i butami do biegania kontuzje na torze stają się niemożliwe.

 

Skuteczne narzędzie wyszczuplające

 

Stojąc na równi z prawidłowym odżywianiem, reżimem picia i regularnością, bieżnia jest najlepszym pomocnikiem, jeśli chodzi o odchudzanie. Szybki spacer na bieżni jest również korzystny dla zdrowia. Pozwala też zachować efekt spalania tłuszczu. Możesz kontrolować intensywność treningu. Niektóre bieżnie mają programy oparte na tętnie, które rejestrują tętno i dostosowują tryb do tętna. Ważna jest tu też funkcja masażu ciała.

 

Nieoczywiste zalety bieżni

 

Bieżna jest łatwa do kontrolowania i utrzymywania tempa kroku. Nie ma pieszych, spacerowiczów i wiecznie czerwonych świateł. Dokładne dane treningowe, łatwe monitorowanie wydajności. Wyświetlacz pokazuje prędkość, czas, tempo, kalorie. Poznasz dokładne liczby i dowiesz się, jak wydajny jest twój trening. W trakcie biegania możesz oglądać film lub serial. Niektórym udaje się nawet wziąć udział w lekcjach online. Wystarczy postawić telefon lub tablet na stojaku i możesz połączyć dwa w jednym. Zajmowana powierzchnia jest zróżnicowana w zależności od funkcjonalności, kategorii cenowej oraz możliwości złożenia. Istnieją bardzo kompaktowe bieżnie, które można łatwo schować pod łóżkiem lub za szafą. Jednak takie modele nie są odpowiednie dla wszystkich.